Tutvustame uut hübriidpersonaalarvutite ajastut: Windows 365 pilvearvutit
Kõikjal maailmas on organisatsioonid end virtuaalprotsesside ja kaugkoostöö kaudu ümber kujundanud. Ja kuna inimesed on hakanud tegema hübriidtööd – naasnud kontorisse, jätkanud kodus töötamist või kombineerides neid kahte võimalust – on tulevikus kõik jälle täiesti teistmoodi.
Võimalus töötada vajalikul ajal, vajalikul viisil ja vajalikus kohas on muutunud uueks normaalsuseks. Kõik töötajad tahavad tehnoloogiat, mis oleks tuttav, mida oleks lihtne kasutada ja mida saaks kasutada erinevatel seadmetel. Ja kõige keerukamas küberturbekeskkonnas, mida oleme iial näinud, vajavad ettevõtted lahendust, mis aitab nende töötajatel koostööd teha, jagada ja luua, tagades samal ajal nende andmete turvalisuse.
Microsoft pakub võimalust koostada tööriistu, mis annavad sellele uuele hübriidtöö maailmale uue perspektiivi – ning pilvkeskkonna jõu ja turvalisuse.
Täna on meil hea meel teatada pilveteenusest Windows 365, mis pakub täiesti uut Windows 10 või Windows 11 (kui see selle aasta lõpus üldsusele kättesaadavaks muutub) kogemust töötajatele alates residentidest ja alltöövõtjatest kuni tarkvaraarendajate ja tööstusdisaineriteni. Windows 365 viib operatsioonisüsteemi Microsofti pilve, kus terviklikku Windowsi kogemust – sh kõiki rakendusi, andmeid ja sätteid – voogesitatakse turvaliselt isiklikes või ettevõtte seadmetes. See lähenemine loob täiesti uue hübriidmaailma jaoks mõeldud personaalarvuti kategooria: pilvearvuti.
Täna räägime, miks on pilverevolutsioon personaalarvutite maailmas meie arvates nii oluline verstapost, mis määrab, kuidas kliendid tulevikus töötavad, ja milliseid võimalusi see meie partnerite jaoks loob.
Võimas, isikupärastatud, terviklik Windowsi kogemus pilves igasugusel seadmel
Microsofti visioon Windows 365 pilvearvuti puhul on pakkuda uut Windowsi kogemust läbi pilve võimaluste – lahendades samas organisatsioonide uusi ja vanu probleeme. See uus paradigma ei puuduta üksnes kaugpääsu võimaldamist ja selle turvalisuse tagamist. Talentide köitmiseks ja hoidmiseks, produktiivsuse suurendamiseks ja turvalisuse tagamiseks on kasutajakogemus tähtsam kui iial varem.
Pilvearvuti tugineb pilve jõule ja seadme võimalustele, pakkudes võimsat, lihtsat ja turvalist terviklikku Windows 10 või Windows 11 kogemust, mis toetab töötajaid, olenemata asukohast või seadmest. Windows 365 käivitub hetkega ja võimaldab kasutajatel voogesitada kõiki oma isikupärastatud rakendusi, tööriistu, andmeid ja sätteid pilvest mis tahes seadmes, sh Mac, iPad, Linuxi seade ja Android. Windowsi kogemus on seadmest olenemata ühesugune. Tööd saab jätkata sealt, kus see pooleli jäi, sest pilvearvuti olek on sama, isegi kui seadet vahetada. Sama töö saab tehtud näiteks hotellitoas sülearvutist, autos kohtumiste vahel tahvelarvutit kasutades või kontoris viibides lauaarvutist. Ka hooajalised töötajad saavad ettevõtte vajadustest lähtudes liituda või lahkuda, mis võimaldab organisatsioonil kiiretel aegadel mahtu suurendada, ilma uue tarkvara väljastamisega seotud keerukate logistika- ja turbeprobleemideta. Lisaks on ettevõtetel võimalus pakkuda sihipärasemaid töövahendeid loovas, analüütilises, tehnilises või teaduslikus rollis spetsialistidele, kelle arvutid peavad olema võimsamad ja kellel on vaja juurdepääsu olulistele rakendustele.
Windows 365 toetab ärirakendusi – Microsoft 365, Microsoft Dynamics 365, Microsoft Power Platform – ja muud. Windows 365 puhul peame kinni ka oma rakenduse ühilduvuse lubadusest teenusega App Assure – see on teenus, mis aitab vähemalt 150 kasutajaga klientidel kõrvaldada kõikvõimalikke ettetulevaid rakenduste probleeme lisatasuta.
Lihtsam elu tuttavate tööriistadega
Üks olulisimaid põhimõtteid Windows 365 ülesehituses on lihtsus. Valida saab sobivaima suurusega pilvearvuti ja hind on antud ühe kasutaja kohta kuus. Organisatsioonid saavad valida kahe versiooni hulgast, mis sisaldavad terviklikku pilvepõhist pakkumist mitme pilvearvuti konfiguratsiooniga, tuginedes vajalikule jõudlusele: Windows 365 Business ja Windows 365 Enterprise.
IT vaatenurgast pani Microsoft Windows 365 kokku nii, et see oleks kooskõlas praeguse füüsiliste seadmete haldamise viisiga. Pilvearvutid on Microsoft Endpoint Manageris füüsiliste seadmete kõrval ja neile saab rakendada haldus- ja turbereegleid samamoodi nagu kõigile muudele seadmetele.
Windows 365 põhineb Azure Virtual Desktopil, kuid see lihtsustab virtualiseerimiskogemust, hoolitsedes ise kõigi üksikasjade eest. Pilvearvuti töötlemisvõimsust saab skaleerida ja selle jõudlust jälgida, et kasutajad saaksid kindlasti parima võimaliku kogemuse. Microsoft on lisanud teenusesse ka analüütika, mis kontrollib ühenduse seisundit võrkude lõikes, et pilvearvuti kasutajad pääseksid võrgus kõige vajaliku juurde ja oleksid produktiivsed. Endpoint Analyticsi töölaual on võimalik hõlpsasti näha pilvearvuti keskkondi, mis mõne kasutaja jõudlusvajadusi ei rahulda, ja lisaks soovituste hankimisele saab vaid nupuvajutusega nende versiooni täiendada – uus versioon rakendub kohe ja keegi ei jää millestki ilma.
Parema kohandatavuse ja paindlikkuse huvides, eriti kui organisatsioonil on olemas virtualiseerimisoskused, soovitame teenust Azure Virtual Desktop, mida kasutatakse ka tulevikus laialdaselt, kui organisatsioonid VDI pilves moderniseerivad. Azure Virtual Desktopi blogi kohta saab lugeda edasi siit.
Pilve turvalisuse tagab Zero Trust
Zero Trusti arhitektuurile keskendudes aitab Windows 365 ülesehitus lahendada tänaseid kriitilisi turbeprobleeme, salvestades ja kaitstes teavet pilves, mitte seadmes. Mitmeteguriline autentimine (MFA) kontrollib pilvearvutisse sisselogimise või juurdepääsu katseid integratsiooni kaudu Microsoft Azure Active Directoryga (Azure AD). Ja Microsoft Endpoint Manageris saab siduda MFA spetsiaalsete Windows 365 tingimuslike juurdepääsureeglitega, et hinnata iga seansi puhul kohe sisselogimise riski. Microsoft on lähtunud kasutaja ja administraatori kogemuse puhul samuti vähimate õigustega juurdepääsu põhimõttest. Näiteks saab delegeerida konkreetseid õigusi (nt litsentsimine, seadmehaldus ja pilvearvuti haldus) konkreetsete rollide abil, seega pole vaja olla üldadministraator. Kasutada saab Windows 10, Microsoft Defender for Endpointi ja Microsoft Edge’i turbelahendusi, nagu ka praegu füüsiliste seadmete puhul, ja Microsoft on loonud kiireks alustamiseks pilvearvutipõhise turbelahenduse.
Kui seadmete kaitseks on kasutusel Microsoft Defender for Endpoint, toimib see sujuvalt ka pilvearvutitega. Microsoft Endpoint Manageri abil saab pilvearvutid kiiresti süsteemi liita, just nagu teised Defender for Endpointi seadmed. Lisaks pilvearvutite kaitsmisele annab see ka turbesoovitusi riskide maandamiseks ja aitab turbeintsidente kiiresti avastada ning uurida.
Lõpuks: kogu süsteemis kasutatakse krüptimist. Kõik hallatavad kettad, millel pilvearvutid töötavad, on krüptitud, kõik salvestatud andmed krüptitakse puhkeajal ja kogu võrguliiklus pilvearvutisse ja sealt mujale on samuti krüptitud.
Hübriid-Windows hübriidmaailma jaoks
Pilvearvuti kujutab endast järgmist suurt sammu pilvandmetöötluse valdkonnas, ühendades võimsal uuel viisil Microsofti pilve ja personaalarvutid. Meie arvates annab see igasuguses suuruses organisatsioonidele võimaluse hübriidtöö tingimustes töötajate muutuvate vajadustega lihtsal ning turvalisel viisil toime tulla.
Windows 365 on igas suuruses organisatsioonide jaoks saadaval alates 2. augustist 2021.