Mis on Microsoftil uudist?
Iga aasta juulikuus peab Microsoft konverentsi, mille eesmärk on inspireerida kliente ja partnereid saavutama enamat. Kui teised Microsofti konverentsid räägivad peamiselt uutest tehnoloogiatest ja süsteemiarhitektuurist, siis Inspire konverents räägib tehnoloogia rakendamisest meie kõigi hüvanguks. Seepärast on Inspire konverentsil tavaliselt vähem uue funktsionaalsuse uudiseid ja sisu keskendub pigem, kuidas võimalusi kombineerides luua uut väärtust.
2021 aasta Inspire peateemaks oli kahtlemata COVID viiruse põhjustatud murrang inimeste tõekspidamistest ning infotehnoloogia rakendamise viisides. Olukorras, kus inimesed peavad tegema tööd kaugelt ja sageli üksinda, on vaja uusi tehnoloogilisi lahendusi nii töö kui tööelu paremaks korraldamiseks.
Microsoft jagab valdkonnad, milles muutust soovitakse esile kutsuda, järgmisteks valdkondadeks:
- Kaasaegne töökorraldus (modern work)
- Digitaalne uuendus (digital & app innovation)
- Ärirakendused (business applications)
- Andmed ja tehisintellekt (data & AI)
- Taristu (Infrastructure)
- Turvalisus (Security)
Kõikides nende valdkondades loob Microsoft uut väärtust pilveteenuste arendamise kaudu.
Teades valdkondi, millesse Microsoft investeerib, on Primendlastel võimalus viia uus väärtus inimesteni, kes soovivad oma ettevõtteid muuta edukamaks. Kindlasti ei ole see lihtne, pandeemia põhjustatud murrang nii inimeste tõekspidamistes kui ka uues olukorras väärtust loovad lahendused on jätkuvalt muutumises. Selleks, et meie inimesi maksimaalselt aidata, peame nendega kaasa mõtlema ja kiiresti standardiseerima lahendusi, mis ka teistele võivad väärtust luua.
Azure Arc
Kuigi me näeme pilveteenuste võidukäiku, sõltuvad IT teenused komponentidest, millest igaüks võib asuda erineva teenusepakkuja pilves, tööstusmasina juures pärapõrgus või ettevõtte enda andmekeskuses. Kuidas tagada ülevaade ja haldusvõimekus kaasaegses hajusa arhitektuuriga taristus?
Azure Arc on komplekt tehnoloogiatest, mis võimaldab Azure’i teenuseid käivitada ettevõtte oma andmekeskuses, tööstusmasina haldusarvutis, erinevate pilveteenuste pakkujate juures ning hallata neid ja Azure teenuseid samas Azure’i haldusliideses. Azure Arc teenuses on võimalik hallata Windows, Linux, SQL Server ja Kubernetes klastreid andmekeskustes ja andmeperifeerias.
Enterprise Metaverse
Metaverse on uus käsitlus andmete kihist taristu teenuste peal, mis tekib kui füüsilised seadmed ja teenused saavad omale andurid ning masinõppe loodud tarkuse. Metaverse käsitlus ühendab tervikuks asjade interneti (IoT), digitaalsed kaksikud (Digital Twins) ja rist-tegelikkuse (mixed reality) ning erinevad andmeteenused automaatika ehitamiseks.
Targad masinad on varustatud anduritega, mis koguvad masinate endi ja nende ümbruse kohta pidevalt uut andmestikku. Selle andmestiku peale on võimalik AI teenustega ehitada otsustustmudeleid, mis muudavadki masinad targaks. Selleks, et ühendada masinad teiste masinate ja äriprotsessidega, on vaja teenuseid, mis salvestavad masinate seisundit, seovad äriprotsessid tervikuks, ning annavad inimestele ülevaateid. Enterprise Metaverse on käsitlus teenustest, mis on vajalikud füüsilise ja digitaalse maailma ühendamiseks terviklikuks süsteemiks.
Data & AI
Inimesed loovad iga päeva mitu petabiti infot. IDC ennustuse kohaselt loovad inimesed järgmise kolme aasta jooksul rohkem andmeid kui eelnevad 30 aasta jooksul kokku.
Andmeid on palju, aga kas piisavalt ja milliseid teadmiseid võime andmetest ammutada? Sageli on peamine takistus andmetest teadmiste ammutamisel killustatus. Andmed on erinevate äriprotsessi osade teenindamise jaoks salvestatud eraldi süsteemidesse. Andmed on sidumata ning sageli mõne teenusepakkuja süsteemis selliselt, et neile puudub terviklik ligipääs.
Azure Synapse teenus ühendab äriprotsesside tugirakendustes olevad andmed terviklikku süsteemi, kus on masinõppega võimalik leida uusi seoseid ning Power BI abiga kuvada inimesi kõnetavaid graafikuid.
Kogutud andmete pealt on võimalik luua uusi äriprotsessi tugirakendusi, mis võtavad arvesse andmetes avastatud seoseid, teevad ettepanekuid töö paremaks korraldamiseks, vähendavad vigu ning seeläbi tõstavad töötajate produktiivsust. Selle jaoks on Azure’is terviklik komplekt teenustest alates AI teenustega rikastatud tarkvara-arendusest ja kasutusõiguste süsteemist kuni Power Platform low-code teenusteni, et ehitada rakendusi mistahes tarkvaraplatvormile.
Microsoft on teinud suure investeeringu AI teenuste arendamiseks, et ka vähese tarkvara-arenduse oskusega inimesed saaksid AI teenuseid kasutada. AI teenuseid on igale maitsele – neid saab ise arendada, kasutada valmis mudelite loomise platvorm ning kasutada eeltreenitud mudeleid kohese tulemuse saamiseks.
Ja ettevõtetele, kes tahavad tead, kus asuvad ning mida sisaldavad nende andmed, on Microsoftil pakkuda uus andmete avastamise, kataloogimise ja vastavuse hindamise teenus Azure Purview.
Koostöörakendused
Microsoft püüab luua terviklikku andmestikku, mis ühendab koostöö, kommunikatsiooni ja äriprotsessid sooviga luua tugirakendusi nii kontorisse kui eesliinile. Microsoft Graphiga saab tuua andmed Microsoft 365 teenustest nagu Exchange ja SharePoint, siduda need äriprotsessi kasutades Power Platform ja Azure’i andmeteenuseid ning luua neile ligipääsu läbi Teamsi kasutajaliidese.
Koostöörakendused toovad kokku andmed erinevatest teenustest ühtsele Teamsi töölauale selliselt, et töötajatel oleks ekraanil kõik vajalik edukaks töösoorituseks.
Kaasaegne töökorraldus
Pandeemia on loonud olukorra, kus töötajad peavad olema edukad töötades nii kontoris, tehases kui kodus. Pandeemia alguses liikusid töötajad kontorist koju. Kodus töötamine esitas ettevõtetele uued nõude turvalisuse ja produktiivsuse tagamisel.
Liit-reaalsus
Üha enam liiguvad ka tehased kaugtööle mis nõuab täiesti uusi lahendusi liit-reaalsuse valdkonnas. Kuid mitte ainult. Liitreaalsus loob võimalusi ka muutustega paremini toime tulla, luues interaktiivseid keskkondasid koolituse läbiviimisel.
Microsoft Viva
Olukorras, kus töötajaid ei pruugi enam töötada kontoris, peavad ettevõtted uuesti läbi mõtlema, milline on töötajate töötamiskogemus – kuidas kaasata ettevõtte kultuuri, kuidas koolitada edukaks soorituseks, kuidas juhtida töötaja stressi ning korraldada koostööd kolleegide vahel.
Microsoft Viva kogub süsteemidest telemeetria infot, et hinnata töötajate koormust, aitab juhtidel aru saada, kas suhluskanalid ettevõttes on efektiivsed, ning pakkuda töötajatele asjakohast koolitust.
Windows 11
Uus ajastu töös nõuab täiesti uut käsitlust töökeskkonnast, milles töötajad on tulemuslikud. Windows 11 püüab pandeemia ajal kogutud uut teadmist rakendada senisest tulemusliku töökeskkonna loomiseks, kus töötajatel on turvaline nii kontoris kui kodus. Pilveteenused on Windows 11 keskkonda integreeritud senisest veel tihedamalt, et just andmed oleksid tähelepanu keskpunktis sõltumata sellest, kas inimene töötab kodus, tööl või pilves.
Windows 365
Windows 365 on Azure’i pilvarvutuse ja Windows 11 tehnoloogiatele toetuv pilvearvuti teenus, mis toimib igas brauseris. Selliselt saad Windows 365 arvutis pooleli jäänud tööd jätkata mistahes seadmest ja mistahes asukohast.
Windows 365 mõte on pakkuda töötajatele ja ettevõtetele turvalist keskkonda, kus töötajad saavad olla produktiivsed sõltumata töö tegemise asukohast ja seadmest, mis neil parajast käe pärast on. Kui seadmes on piisavalt kiire internet YouTube video vaatamiseks, saab sellega kasutada Windows 365 arvutit. Windows 365 arvutis on vajalikud keskhalduse teenused ja viirusetõrje tänu millele ettevõtetel lihtsam tagada andmete turvalisus. Samuti ei sõltu töötaja arvuti kiirus mitte seadmest, mis neil parajasti käe pärast on, vaid ettevõte saab tööülesande täitmiseks vajaliku kiirusega pilvearvuti eraldada igale töötajale.
Jätkusuutlik pilv
Microsoft toob iga ettevõtteni võimaluse panustada meie planeedi kliima säilitamisesse ning pakub võimalust kasutada pilveteenuseid, mille ellu toomiseks on kasutatud jätkusuutlikke tehnoloogiaid ning CO2 neutraalset elektrit.
Usaldus ja turvalisus
Tehnoloogia on tihedalt põimitud meie igapäevaellu ning me peame oleme kindlad, et kasutatav tehnoloogia hoiab meid ja meie andmeid turvalisena.
Kõik Microsofti lahendused sisaldavad endas turvatehnoloogiaid, mida täiendavad kümnete partnerite turvatehnoloogiad. Turvalisuse tagamisel on sageli vastavast tehnoloogiast vähe, peamiseks takistuseks on rakendamise ja halduse keerukus. Microsoft ehitab kõigile teenustele AI-abiga ehitatud algoritme, et vähendada seadistamise koormust ning ühtseid töölaudasid, et vähendada spetsialistide halduskoormust.